5 kroků, díky kterým zmáknete studentské finance
Peníze. Možná je těsně po dvacítce vnímáte jako něco, co začnete řešit až později. Až dostudujete, až nebudete mít výdělek jen z brigády, až se v práci posunete na manažerskou pozici, až se usadíte, až… Čím dřív se ale nad financemi začnete zamýšlet, tím budou všechna vaše AŽ pohodovější. Jenže odkud začít? Pojďme si to rozebrat krok po kroku.
Líbil se vám článek?
Sdílejte ho se svými přáteli
Další navazující články
.png)
Kam s penězi z brigády: Jak investovat, když studujete
Představa, že investování je jen pro boháče, kteří neví, co s penězi a časem, je přežitek. A mladí to vědí. Zatímco naši rodiče a prarodiče spoléhali na vkladní knížky, stavebko, spořicí účty a důchodový systém, dnes 35 % lidí mezi 18 a 26 lety investuje. A zbytek? Ten přemýšlí nad tím, kdy a jak začít. Pojďme si to shrnout.

10 způsobů, jak spořit a investovat pro děti. Co se nejvíce vyplatí?
Start dospělosti je hned příjemnější s nějakou tou korunou v kapse. A máme pro vás dobrou zprávu – jako rodič nemusíte každou vydat z té svojí, abyste své potomky podpořili. Finanční nástroj vhodný pro zajištění dětí totiž může udělat kus práce za vás. Jak velký kus, to už záleží na tom, kam budete peníze pro děti odkládat. Přečtěte si srovnán…
.png)
Co to jsou ETF, proč by Vás měla zajímat a co o nich musíte vědět?
Burzovně obchodované fondy neboli ETF (exchange–traded funds), si v posledních letech u investorů vydobyly nevídanou popularitu a v médiích i ve veřejné diskuzi o nich slýcháme čím dál častěji. Důvod je jednoduchý – jedná se o druh investice, který umožňuje i nezkušenému investorovi snadno a s nízkými náklady získat diverzifikovanou „sadu“ akt…